Na początku marca w Polsce oficjalnie pojawiła się niemiecka marka Kreidler. W jej ofercie znajdują się nie tylko rowery „tradycyjne” (city, trekking, cross i MTB), ale również rowery elektryczne.

W ofercie Kreidler Polska znajduje się w sumie przeszło 70 modeli rowerów. Kilkanaście z nich to e-rowery, w tym m.in. serie Las Vegas i Vitality.

Rowery marki Kreidler oddają w sobie główną ideę przyświecającą firmie. Celem jest jak najlepsze połączenie trzech konkretnych elementów. Chodzi o wysoką jakość wykonania, nowatorski design oraz komfort jazdy. Pracę ułatwia nam ponad 126 lat doświadczenia w produkcji jednośladów” – wyjaśnia Ireneusz Miśkowiec, menedżer ds. sprzedaży i produktów w Kreidler Polska.

Różnorodność propozycji Kreidlera widać po cenach poszczególnych rowerów. Najtańsze kosztują ok. 1,5 tys. zł. Nie brak jednak również modeli zdecydowanie droższych – przykładem może być Kreidler Black Tusk 29èr Carbon Team Edition, który powstał w ramach współpracy z zawodową grupą kolarską Black Tusk. Ceny e-rowerów kształtują się z kolei na poziomie od ok. 4 do 17 tys. zł.

Kreidler Las Vegas 2.0

Jak wynika z zapowiedzi Kreidler Polska, firma planuje prowadzić sprzedaż poprzez trzy własne salony oraz wybrane sklepy rowerowe.

„Obecnie zakładamy, że docelowo rowery marki Kreidler znaleźć można będzie w wyselekcjonowanej grupie punktów – w sumie w ok. 50 istniejących w Polsce sklepów rowerowych” – tłumaczy Miśkowiec.

Marka Kreidler to ponad 120 lat doświadczenia i tradycji. Zakład założono w 1888 r. – przez dziesięciolecia firma specjalizowała się w produkcji motorowerów (mopedów) i motocykli. Przeszło 30 lat temu Kreidler rozszerzył swój „repertuar” o rowery.

Za obecność rowerów Kreidlera w Polsce odpowiada firma Taurus, znana do tej pory przede wszystkim z produkcji i dystrybucji boxów i bagażników dachowych oraz specjalistycznego sprzętu ułatwiającego transport, m.in. uchwytów do przewozu rowerów na dachu samochodu.

Galeria:

Więcej informacji nt. oferty Kreidler Polska znaleźć można pod adresem www.kreidler.pl.