Rower elektryczny jako alternatywa dla tradycyjnych jednośladów

Jazda na rowerze przynosi wiele korzyści jego użytkownikom, tym bardziej jazda na tym elektrycznym.

Wspomaganie 

Pierwszą podstawową zaletą korzystania z tego rodzaju pojazdu jest wspomaganie rowerzysty. Rower elektryczny to niezastąpiona pomoc podczas długich przejażdżek – przykładowo w rowerach Kreidler czy KTM zamontowany system pozwala zoptymalizować średnią prędkość jazdy, niektóre posiadają nawet dodatkowe wspomaganie podczas  ruszania i wjazdu pod wzniesienie. To czyni go lepszym od tradycyjnego jednośladu bowiem rowerowe wycieczki mogą być teraz dłuższe i przyjemniejsze.

Ochrona środowiska

Na rowerze elektrycznym przy ekonomicznej jeździe przejedziemy nawet 190 km przy jednym ładowaniu akumulatorów – to sprawia, że jest on doskonałą alternatywą nie tylko dla zwykłego roweru, ale nawet samochodu, co niesie za sobą następną zaletę a mianowicie ochronę środowiska.

Podczas jazdy na rowerze nie wytwarzamy niekorzystnych spalin, tym samym nie zatruwamy naturalnego środowiska.

Wycieczki rekreacyjne

Wycieczka krajoznawcza będzie przyjemniejsza jeśli mamy okazję zobaczyć jej punkty na wyciągnięcie ręki, co więcej nie zmęczymy organizmu przez zbytnie obciążenie naszych mięśni – w utrzymaniu prędkości jazdy pomoże nam właśnie elektryczny rower.

To doskonałe rozwiązanie dla osób o średniej kondycji fizycznej, osób starszych i rodzin z dziećmi. Jeśli często korzystamy z tej formy wypoczynku warto wybrać odpowiedni rodzaj roweru – w ofercie KTM oraz Kreidler znajdziemy doskonałej jakości te górskie czy trekkingowe, dzięki którym przemierzenie długich kilometrów nie sprawi nam większego problemu.

Warunki miejskie

Kolejne atuty jazdy rowerem elektrycznym można wymienić przy okazji korzystania z niego w warunkach miejskich. Omijanie uciążliwych korków i szybkie przemieszczanie się pomiędzy obranymi celami to tylko niektóre z nich. Rower elektryczny to nie tylko dobra alternatywa dla tradycyjnego jednośladu, ale także konkurencja dla innych środków komunikacji w mieście.

Rower elektryczny a inne środki komunikacji

W dobie wzrastających cen paliwa i biletów niezbędnych, by móc skorzystać z środków komunikacji miejskiej (nie wspominając już o taksówkach, w których cena za przejechany kilometr może przyprawić o zawrót głowy) rower elektryczny pozwoli wygenerować dodatkowe oszczędności – przypomnijmy, że jeden przejechany kilometr na tego typu pojeździe to tylko 1 grosz. Dla porównania pokonując 100 km samochodem wydamy średnio 50 złotych, koszt przejechania tego samego odcinka rowerem elektrycznym wyniesie nas tylko 1 zł! Ale to nie wszystko, ponieważ dzięki niemu ominie nas problem parkowania w mieście – E – bike zaparkujemy w każdym miejscu i to bez żadnych opłat. Nie trzeba go także garażować ani płacić za strzeżony parking bowiem rower elektryczny bez problemu schowamy w piwnicy, na korytarzu czy na balkonie.

Nasze zdrowie

Kolejną zaletą jest oczywiście poprawa kondycji fizycznej, trzeba zaznaczyć, że rower elektryczny nie wyręczy nas w jeździe, ale na pewno będzie wspierał w momentach zmęczenia zresztą jak wykazały badania posiadacze rowerów elektrycznych korzystają z nich kilkakrotnie częściej aniżeli Ci, którzy są właścicielami tych tradycyjnych.

Wybierając rower elektryczny, z jakiego chcemy korzystać głównie w wielkomiejskim zgiełku wybierzmy te typowo miejskie – takie znajdziemy między innymi w ofercie producentów Kreidler i KTM.